09:22 : Allah aşkına susun artık   09:20 : Tarihin en büyük hokus pokusçusu   09:16 : İster misin Arka Sokaklar’ın komserleri de haşhaşi çıksın   09:14 : 17 Aralık coşku ile kutlandı   09:09 : Hedefimiz Gezi'nin sesi olmak   09:05 : Fuat Avni'den 17 Aralık'la ilgili yeni iddia   09:03 : Memleketimden Siyasetçi Manzaraları   08:54 : Ekrem Dumanlı ve Hidayet Karaca mahkemeye sevk edildi   08:48 : Hüseyin Gülerce 'Fuat Avni'nin kaynağını açıkladı   08:46 : Cemaat ‘Mazlum’ ve ‘Mağdur’ mu?   01:34 : Kılıçdaroğlu, Şeb-i Arus törenleri için Konya'da   01:14 : Eğitim ve seçim   01:03 : İstanbul'da büyük Yangın   00:45 : Cevizli Tekel Dayanışması; 'Cevizli Tekel Alanı Park olsun'   19:17 : BM'den flaş 'Suriye' kararı  
Cemaat ‘Mazlum’ ve ‘Mağdur’ mu?
Trakya Sohbetleri 3; Kırklareli'nde
İmambakır Üküş'ten Zaman'a yanıt
   Haber Detay
Güçlü Tekstil işçileri direnişe başladı
Adıyaman OSB’de faaliyet gösteren Güçlü Tekstil’de sendikaya üye oldukları için işten atılan 250 işçi fabrika önünde direnişe başladı...
 
Tarih: 29.01.2013 - Saat: 14:42:54
 
Sabah servis bekleyen işçileri servislerin almaması üzerine Adıyaman Demokrasi Parkında toplanan işçiler toplu olarak minibüslere binerek fabrika önünde toplandı. Burada “Sendika hakkımız engellenemez”, “Sendika hakkımız söke söke alırız”, “İşçiyiz haklıyız kazanacağız”, “Güçlü şaşırma sabrımızı taşırma” sloganları atıldı.

Öz İplik-İş Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Kemal Sönmez, fabrika kapısında bekleyen güvenlik elemanlarına kapıların açılması ve işçilerin içeri alınmasını talep etti. İşçilerin çalışmak istediğini içeri alınmamalarının nedenini öğrenmek istediğini söyleyen Sönmez, işçilerin fabrikaya alınmaması üzerine tutanak tutarak Valiliğe ve Başbakanlığa suç duyurusunda bulundu.

Öte yandan Güçlü Tekstil patronu işçileri birer birer arayarak sendikadan istifa ederek tekrar işbaşı yapabileceklerini, aksi halde hiçbir yerde işbaşı yapamayacaklarını söyleyerek tehdit etti. Sigortasız çalıştırılan bir grup işçi, eylemde olan arkadaşlarını arayarak eyleme katılmalarını önlemek amacıyla fabrikaya kilitlendiklerini iddia etti.
İşçiler talepleri kabul edilene kadar fabrika önünden ayrılmayacaklarını, kararlı olduklarını söyledi. 

Etiketleme: türkiye, istanbul, gerçeği, haberleri, son dakika, güçlü tekstil, adıyaman, istanbul gerçeği, kamil sönmez,

Yorumlar
Bu Haber Hakkında Yorum Yok.Yorumlarınızı Yazınız.
 
  Site Yazarları
İmambakır Üküş
Cemaat Kumpas Yaparken Kim Başbakandı?
Prof.Dr. Ahmet Özer
AKP, Çözüm ve Kobani
Atay Sözer
Koltuk Sendromu
Dr. Dursun Kırbaş
Bu ülkede onurlu insanlar da var!
Turgut Ünlü
Çağımızın Yeni İnsanları ve Sistemin Çöküşü
Ahmet Kale
"Kıvılcımlı Külliyatı" Yazıları Kitap oluyor
Erol Kızılelma
Özgür Birey mi, Örgütlülük mü?
Rojda Duygu Yeşilgöz
Birileri ölürken diğerleri ne yapıyor?
Prof. Dr. Birgül Ayman Güler
Zamanın temel çelişkisi üzerine
Necdet Pamir
TPAO’nun Özelleştirilmesi Üzerine
 
© Copyright Esenyur Gerçeği | Tüm Hakları Saklıdır.